Rywalizowali o Wielki Puchar Czekoladowy

W niedzielę 4 czerwca w rabczańskim Amfiteatrze, w ramach obchodów Dnia Dziecka, odbył się XVI Turniej Szachowy dla Dzieci o Wielki Puchar Czekoladowy ufundowany przez Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.

Na scenie amfiteatru młodzi  uczestnicy rozgrywają partie szachowe.

Rozgrywkom przy szachownicy patronował Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, który uroczyście z dyrektorem Centrum Bolesławem Barą otworzył turniej.

W turnieju wzięło udział 26 uczestników. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. W pierwszej klasa I-III zwyciężył Karkula Antoni, drugi był Klocek Grzegorz, a trzeci Pietraszek Karol. W grupie klas IV-VI zwyciężył Gaweł Kacper, drugi był Tkachuk Yhor z Ukrainy, a trzeci Pawlica Szymon. W grupie klasa VII-VIII wygrał Ligas Michał, drugi był  Sutor  Kacper, a trzeci Fryźlewicz Maciej. W grupie dziewczynek najlepszą okazała się Węglarz Emilia, na drugim miejscu Blacha Alicja, a na trzecim Pietraszek Weronika.

W klasyfikacji ogólnej zwycięzcą turnieju został Ligas Michał, drugi byy Gaweł Kacper, a na miejscu trzecim Sutor Kacper.

Sędzią głównym zwodów był Jan Zapała.  Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorem turnieju było Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju.